Get Adobe Flash player

Informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie zawarł porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim w zakresie prowadzenia wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, popularyzujących wiedzę i dydaktycznych.

W ramach współpracy zachęcamy wszystkie osoby pracujące z osobami starszymi do odbycia bezpłatnego kursu online Zrozumieć seniora”, przygotowanego w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, który ma służyć poszerzaniu umiejętności i kompetencji osób opiekujących się seniorami w zakresie zabezpieczenia potrzeb psychicznych osób starszych.

Kurs dostępny jest na stronie: http://zrozumiecseniora.uni.wroc.pl/

Filmik ilustrujący, co się znajduje w kursie: https://youtu.be/HBfpYreIE20

Tak Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego mówi o tym przedsięwzięciu:

"Współcześnie, w związku z dynamicznym starzeniem się społeczeństwa, coraz więcej uwagi poświęca się seniorom – ich zdrowiu, edukacji czy problemom. Jako psychologowie cieszymy się, że ta grupa wiekowa została dostrzeżona. Mamy jednak poczucie, że dbanie o nich powinno oznaczać także troskę o tych, którzy mają się nimi zajmować – lekarzy, ich opiekunów instytucjonalnych czy tych, którzy samodzielnie w domu dbają o bliskie sobie starsze osoby. To oni swą codzienną obecnością i podejmowanymi przez siebie działaniami decydują o jakości życia seniorów. To także oni mierzą się z różnymi wyzwaniami i trudnościami związanymi z opieką nad starszymi osobami.

W Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim znamy się na pracy z osobami starszymi – kształcimy studentów na studiach podyplomowych na kierunku psychogerontologia, nasi wykładowcy są współtwórcami projektu dotyczącego kształcenia osób starszych pt. „Uniwersytet Seniorom – nowatorskie podejście w edukacji osób dorosłych”. Naszą wiedzą chcemy dzielić się także z tymi, którzy są najbliżej seniorów, którzy swoją codzienną pracą starają się zadbać o jakość i komfort ich życia, czyli opiekunów.


To dla Państwa przygotowaliśmy te materiały. Staraliśmy się w nich opisać potrzeby psychiczne osoby starszej w oparciu o najważniejsze i najnowsze wyniki badań (w tym prowadzone w naszym Instytucie badania nad jakością życia seniorów oraz preferencjami w zakresie dystansu interpersonalnego). Przede wszystkim jednak chcieliśmy, by były one źródłem konkretnych porad, przydatnych w codziennej opiece nad seniorami. Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie tych wskazówek w praktyce pomoże zadbać jednocześnie o poczucie jakości życia seniorów jak i komfort pracy osób zajmujących się nimi."
 

Zachęcamy do korzystania z wiedzy oraz z materiałów przygotowanych przez Specjalistów.

Wspólnie zadbajmy o jakość życia naszych Seniorów.

Teraz na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Najnowsze galerie

Znajdź na stronie